PRODUKTY - Wyroby betonowe - pustaki-betonowe, pustaki szalunkowe, pustaki zalewowe, pustaki betonowe, pustaki żużlowe, słupki geodezyjne

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pustaki betonowe to tradycyjny materiał budowlany, sprawdzony i od wielu lat i chętnie używany na polskich budowach. Pustaki betonowe stosowane są zarówno do wznoszenia ścian piwnic, jak i kolejnych kondygnacji. Nadal jest to jeden z najbardziej ekonomicznych materiałów budowlanych. Warto pamiętać o tym, że ściany fundamentowe i piwniczne, to ściany, przekazujące obciążenia ze ścian, stropów i dachu na ławy. Ściany fundamentowe to ściany zagłębione częściowo lub całkowicie w gruncie. Wymagają izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Najlepszym materiałem na ściany fundamentowe są pustaki betonowe. Jak wszystkie tego rodzaju pustaki szalunkowe, pustaki zalewowe, czy pustaki żużlowe są to materiały stosunkowo tanie, powszechnie dostępne, charakteryzują się przy tym dużą wytrzymałością, mrozoodpornością, a także małą nasiąkliwością. Przy wykonywaniu ścian fundamentowych najlepiej wykorzystać pustaki szalunkowe i dopilnować wykonanie izolacji pionowej i termicznej. Rzadziej wykonuje się ściany z kamienia, ponieważ w dzisiejszych czasach trudno znaleźć na to fachowca, a poza tym ściany z kamienia są ścianami zimnymi i przepuszczają ciepło. Z kolei pustaki zalewowe, czy też pustaki żużlowe zachowują się całkowicie na odwrót. Nawet słupki geodezyjne są o wiele wytrzymalsze od pozostałych, a na dodatek można je używać wielokrotnie.

Pustaki betonowe to bardzo powszechnie stosowane materiały w wielu dziedzinach, bo znajdziemy go w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, a nawet konstrukcjach. Bez użycia pustaków szalunkowych, pustaków zalewowych, bądź pustaków żużlowych niezmiernie trudno jest dziś sobie wyobrazić jakąkolwiek większą budowę. Pustaki betonowe są najbardziej ekonomicznym materiałem, co wpłynęło na jego powszechność. Na dodatek pustaki zalewowe (pustaki szalunkowe) wyróżniają się niezwykłą wręcz wytrzymałością. Warto tutaj wspomnieć choćby o wytrzymałości na działanie czynników zewnętrznych. Na dodatek opornie reagują na działanie czynników chemicznych. Płyty żużlowe to nie tylko budowa domów, ale też tworzenie murków, ścian, zbiorników, itp. Należy jednak pamiętać, że pustaki betonowe mają tak ogromne zastosowanie dzieki materiałowi z jakiego one powstają, czyli z betonu. Z tego też powodu bardzo powszechnie używa się wyrobów z betonu. Kolejnym ważnym produktem wykonywanym z tego materiału są np. słupki geodezyjne. Są one o wiele lepszym rozwiązaniem od pozostałych słupków tego typu wykonywanych z innych materiałów, ponieważ są tańsze i wielokrotnego użytku. W ostatnich latach wielu producentów słupków betonowych odnotowało znaczące zainteresowanie i sprzedaż tych produktów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego